Poezi Per Te Qeshur Shum

Press alt + / to open this menu. Me donin dhe nuk kam mundur tia ktheja me te njejten monedhe. kurse ne tani harrojme te gjitha ai luftovi per ne dhe ne jemi bere vellezer me turqit kur te vdesim besoj se do na peshtyje edo ket te drejte. Shiko më shumë nga POEZI PER TE QESHUR në Facebook. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Ti per mua je shume speciale andaj e dashur moter SHUME URIME PER TY Sot eshte nej dite speciale per ty, nje dite mjafte e rendesishme jo vetem ne jeten urime2. qe te vije ti marre pronari. Pra konsiderojnë se mund të kuptojmë më mirë karakterin e dikujt nga e qeshura e tij se sa nga një analizë e mërzitshme psikologjike. Papo bariu shum' ahere vë re dhe mba vesh e dëgjon, Dhe sokëllin me zë të madh, tunden malet e shkëmbenjtë, Gumzhitin pyjet' e veshur e oshëtijnë përrenjtë! Esht' e lehtë dhi e stanit, që kullot gjethen e malit, Dhe bij'e fle majë shkëmbit e pi ujëthit e zallit; Dhi e shtëpis' ësht' e plokshtë, fle në vath' e nënë strehë. Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuriPse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt. perpara zyres se deputetit. Ti je gjithc'ka qe une ne kete jete e dua, je shpirt,shpres per te jetuar per mua, je drite ne syte e mi, je gjithc'kae imja dashuri. Poezi te sinqerta. qe un degjoj per ty por vall a do te ishte ky realiteti i ëmbël për ate qe kam degjuar, shpresoj te jet keshtu qe ndryshe quhet parajsa e rrall e bukuris, pres te degjoj nga ana e medaljes, jam thjesht nje njeri i ngjajshem si ti, vet se di te vlersoj dhe realizoj ëndrrën. Me vitalitet për jetë të vërtetë. ku presin burrat tek ushtari. 2010 Kjo dat èshtè kur me ty jam dashurua dita jon kur dashurin kem felluar te dua zemrushe prej kesaj dite,ty nuk komet harrua te mbaj ne zemerku do qe kome shuka pa ty skam jet per te jeru ty te mbaj ne mendime. Ketu te dua. Ketu do vendosi foto qesharake,jo foto politiko ngacmuse,apo asi te marrushme do mundohem qe te jem nje antar i paster per hire te emrit ton te lasht DARDAN. Te vdes e te fle i qete, Ty me mos te te besdis , Zemra. Pse kaq shum po me mundon? Pse po tallesh ti me mua? Esht gabim qe un ty t`dua? Neso po ti me trego! Thuajem. Poezia ka ligje te tjera. Tema: Poezi Për Shoqerinë Shoqja Ime E Ngusht Kam nje shoqe shume te bukur dhe gjithmon qendron e lumtur, per te qeshur me ben gjithmon se keshtu eshte shoqeria jon. e di qe sme ke harruar ma thone syte e tu sa here. Re: Poezi per te qeshur. Me ty vashë lodroj gjumit nëpër ëndrra lëndinës të ndiqja si djalosh i harbuar mendja më rrinte përher te ditë lindja. Tani i ofrohen edhe tregut shqiptar. Tekdo heth sythit e qeshur, bukuri' atje lulëzon! bima vatur më bres e bujku shum' i gëzuar, nje fjale qe menjehere te sjell ndermend vendlindjen tone te. Kur i bente veze te ziera i thoshte pse mi bere te ziera i doja te skuqura, kur ja bente te skuqura i thoshte pse mi bere te skuqura une i doja te ziera. shpreh deshiren nga thellzia zemres qe qiftit te ri ti uroj martesen shum urime per ju te dy zoti ju bekofte , paqja ,hareja, gezimi dhe m Poezi dashurie te dhimbshme Kur u mbyllen shkollat mu fik dashurija, vajzen qe e deshta e ndalen te shtepia, muajin shtator e prisja me gezim se te dashuren time e pris. Nje dite vetem jo me shume Se ne lekuren e burrit s'rrihet me muaj Te jetosh per seksin s'kerkon fare pune Te jetosh per dashurine duhet te jesh grua. Vetem Per Te Qeshur is on Facebook. nuk e marrim akoma vesh qe shqiponja ishte ne. O malet e Shqiperise dhe ju o lisat e gjate fushat e gjera me lule qe ju kam nder mend dite e nate Ju bregore bukuroshe dhe ju o lumenj te kulluar cuka, kodra, brinja, gerxhe kurre skam per tju harruar" Keshtu e shkrova heren e pare por paskerkam qene shume *** nga malli syte me ishin thare sa dhe. Koloneli thote eshte pune studenti. Gjithcka qe do kishit dashur te dinit per se. Muti ne enderr. Gjeli Gjeli eshte i pacipe Eshte imaoral me vule Ngeli cip mbi cip Shetit pule me pule. Edhe në shtator, tetor, nëntor, shëndre, kallnor e fror. Te Tregoj Se Sa Shum Te Dua Dhe Sa Shum Per Ty Po Vuaj Do Tme Mer Malli Te Te Shof Me Sy Do Tme Digjet Zemra Te Ri Te Bisedoj E Te Shetis Me Ty Sa vjeshta te vin,per ty kob dot jen. Prandaj, nuk duhet të jeni gjithmonë të sigurtë për arsyen që dikush është duke qeshur. Per vrapin e kalter te dallgeve adriatike, Per rete qe ne muzg si keshtjella digjen, Per alpet flokebardha e mjekergjelbra, Per netet e neilonta,qe nga flladet fergellojne, Per mjegullat qe si indiane te kuq muzgjeve shtegtojne Per lokomotivat dhe kuajt, Qe te djersitur avullojne e hungerojne, Per qiparisat,kopete dhe varret Malli me ka marre. Keq te sillesh mir me kta femij sot dhe keq te sillesh keq. Dhe neve po na dukej vërtet sikur e gjithë kjo s'ishte veç një lodër. Në sesionin shkencor me temë "Naim Frashëri: bektashizmi dhe kombëtarizmi" që u mbajt në Tetovë prej 19, 20 dhe 21 tetor 2000, në kuadër të MLN "Ditët e Naimit", në 100 vjetorin e lindjes së kësaj shëmbëlltyre të madhe të letërsisë dhe kulturës shqiptare, u lexuan një varg kumtesash nga studiues të njohur nga të gjithë hapësirat etnike shqiptare, por edhe studiues të. Emri i tij i vërtetë është Andon Çako, nuk dihet për ç'arsye ai përdori edhe formën Zako. Shume parti Jane me te vertete Si kemi per ndonje hall Por i kemi per qejf. Troket polici pas pak kohe ne dere dhe del gruaja e veshur me kemishe nate dhe i kerkon policit te hyj per nje kafe. Kush të dojë me mua të bëjë gara. Pershkrimi Objektiv Dhe Subjektiv I Mesuesit. Megjithatë, pasi kryenim me ngut porositë që na jepte veçmas ndonjë i afërt, që kish guxuar të vinte në shtëpinë tonë, ktheheshim menjëherë te nëna për t. Sa shum kam per te thene, Por fjale nuk gjej dot, Nuk dua te jetoj me, Dua te zhdukem nga kjo bot. Per shoqet e saj jam mami ideale. Just for fun. [nje shqiptar shkon ne australi ne pushime dhe hyp ne nje autobus e del per te shetitur ne malet e australis dikur ndalet autobusi dhe del shqiptari ne male e esheh nje bari me delmet e tij dhe i ofrohet shqiptari bariut dhe i thot hej nese ja qelloj sa delme i ki ta mar nje delme e e pjeku ani thot bariu po pa i ngjeh ani thot shqiptari dhe veq i shikon nje here dhe i thot 135 bravo i thot. Shoh njerëz që gjithmonë nxitojnë për të arritur cakun. Poezi per te qeshur Dashuria e muratorit! Zemra jote tullë, Zemra ime llaç, Dashuria jonë do ngrejë Një pesëkatësh. Si byreku me shume pete mendjen ta. FËMIJËRIA IME Kur isha i vogël PO I THOTE ERA fLAMURIT Orë s' kisha në shtëpi po i thote era flamurit c'eshte sot qe te ndrit Jo vetëm unë- nuri Por edhe shumë fëmijë. Epo,siç thotë, Pablo Neruda: "Poetët dashurojnë tërë jetën". Kam telefonuar vetem per te degjuar nje ze. Gjithmone do ta gjente nje sebep per t'u zene me gruan e tij sidomos per mengjesin. kaq i qeshur s;me je dukur Herët në mëngjes ste kam pare kaq te bukur Këndonte një gjel cfare ke ,ma thuaj ti Çohu thoshte djalë hapma zemren mos ma fshih Mos. nxitoni ju keni rastin per te bere te njohur krijimtarine tuaj. kurse ne tani harrojme te gjitha ai luftovi per ne dhe ne jemi bere vellezer me turqit kur te vdesim besoj se do na peshtyje edo ket te drejte. Se ne asnje vjesht,mua ma sme gjen. Pse ta kthej?. Nastradini kishte hipur mbi një pemë dhe po hante banane. shume largë je. Mjeku më hedh një vështrim prej qeni të trishtëm, ledhaton fletën e. Tani e kuptoj se janë të dyja. Press alt + / to open this menu. Krijuar më 13-08-2010 CLICK SUGGEST TO FRIENDS Copy this code. Te dua shume bukuroshja ime, jeta ime, zemra ime dhe vete jeta ime. Urime per Ditelindje te Ndryshme. Gjegjeza Shqip Me Pergjigje -- DOWNLOAD (Mirror #1) This site was designed with the {Wix} website builder. POEZI Thuaje te lutem, qe me don. Mirë puthjen që nuk ia mora, por edhe rrengun gjethe ma rrëmbeu… Mesa duket, në mes të atij pylli, unë isha krijesa e vetme që nuk e kisha kuptuar, se ajo e priste atë puthje prej meje. Nëna ime vdiq, ndaj ty të kam sot nënë, Nënë që s’ke vdekje kurrë, faqehënë, Numri prapë në vend mbetet kurdoherë. Edhe pse vrapuan shumë vite, shpirti yt u be një me trupin tim Dhe u shpërnda në qeliza pa. te tera vargjet e Kandarit te cajupit s'i mbaj mend por strofa me e famshme eshte: Grua moj u prish kandari s'eshte me ai i pari kur sulej si trimi ne valle e zinte zockezen me halle. I HUMBUR Rrugës duke ecurë në këtë mesnat të qet Hëna më bën shoqeri një qetësi e paparë Nuk takoj njeri në rrugë jam i vetëm si i marrë Vallë çka. Vidjo per te qeshur dhe ambjente per biznes me hapesira te favorshme per dyqane dhe lokale. dikur buzeqeshja me ndrinte ne sy,e tani ndjehem si peshku pa uj e mbyllur ne vetmi,dikur beja plane per dashurin e jetes e tani jam si njeriu qe numero ditet e vdekjes,nuk e dua jeten pa ty dashuria e jetes time,qe po tretesh ne dhe te zi e mua me le ne dhimbje,koha kalon e ti cdo dit e me shum ne zemer me mungon,ti je me engjejt o shpirti im. ej mundohuni te shkruani sa me shume poezi per te qeshur te mundeni ahahahahhahaha God made Adam And Eve not Adam And Steve. - Mirë, unë pranoj, por para se të largohem dëshiroj të hamë sëbashku darkën e fundit të lamtumirës, - u lut ajo dhe, pasi mori pëlqimin e të shoqit, shtroi sofrën. Se afër, më mirë larg Më mirë të jesh larg. i mirëpritur në boten time, ku mendimet dhe kujtimet bien papritur si yje te ndezur në netët e nxehta të gushtit, në mes të dëshirave të fshehura nën lëkurë, për të festuar iluzionet per ata qe ende kane fuqi të ëndërrojnë dhe përpiqen çdo ditë për të realizuar dëshirat e tyre. Stine djal si yll kur ska drita ne tiran krejt tiranen ti e zderit dhe shoqerija te xhelozojn se je me i miri ne ket shtet. 3 Herë e rrafshët si tepsi,…. E di qe ti per mua, Nuk ke me dashuri, Por un shum te dua, Jam ber gjysem njeri. Ti fjalet e mija, kurr nuk i kuptove, qe Zemren time, shum keq e helmove. ESE: Atdheu Im Atdhe, nje fjale qe menjehere te sjell ndermend vendlindjen tone te bukur. Disa te tjere jan zero dhe mendojn se kan talent, sdin fare ca eshte muzika thjeshte kan babin deputet Do shihemi prap ky mos mendo se eshte fundi, jam aq i smur sa them te aplikoj per pune te ''Thumbi'' Nuk po kuptoj pse po qesh? pse po qesh? nuk po kuptoj pse po qesh? (x2) Ktu ska as gje per te qeshur, as gje per te qeshur, as gje per te. Ti je gjithc'ka qe une ne kete jete e dua, je shpirt,shpres per te jetuar per mua, je drite ne syte e mi, je gjithc'kae imja dashuri. Thellë në oqeane rrugët i përbij, sa me kurs nga jugu e sa në veri. Kur kriste pushka si me shkrep moti, zogu i shqiptarit gjithmone i zoti. Qe te gjitha partite. Nje mik e pyet Nastradinin: - Sa vjec jeni? -Un jam 60 -iu pergjigj ai -por ju keshtu keni thene dhe 10 vjet me pare -po-iu pergjigj Nastradini, burri nuk d. 500 Terry Francois Street, San Francisco, CA 94158 info@mysite. Dhe na vështronte e qeshur, si të donte të na thosh: "Ja, sa mirë, asgjë s'ka ndodhur!". Te kam bere te ndihesh keq,e per qudi asnjehere nuk jam penduar me shume se sot,dhe sot me shume se kurre po ndjej nostalgji per Ty Te humba per gjithmone por ende e ndjej pranin tende tek un. Kohet e fundit me flet shum prer ne sy te mikeshave te mia. Të uroj kohë, për t'u argëtuar dhe për të qeshur; nëse We and our partners use technology such as cookies on our site to personalize content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Vetem Per Te Qeshur is on Facebook. Une qe po ju shkruaj jam X. Kjo poezi e Cajupit ka qene e ndaluar ne kohe te dulles Elegji ne pleqeri per te shkreten djaleri; (Kandari) Grua sec mu prish kandari Nuk eshte me ai i pari Qe s'pertonte dite e nate Ndizej si barut i thate. Syt e mi të përlotur nga pritja e zgjaturë, buzët e mija të përvluara nga etja , e vallë kur do ta shuaj këtë etje Syri të kërkon, s'të gjen , vetëm loton dhe pret, Zemra nuk i beson syrit , Qindra , mijëra kilometra largë neshë , Për ne nuk ka ndarje , por durim. Poezi Per Shoqen Time Te Ngusht Crack. Gjithcka qe do kishit dashur te dinit per se. Disa te tjere jan zero dhe mendojn se kan talent, sdin fare ca eshte muzika thjeshte kan babin deputet Do shihemi prap ky mos mendo se eshte fundi, jam aq i smur sa them te aplikoj per pune te ''Thumbi'' Nuk po kuptoj pse po qesh? pse po qesh? nuk po kuptoj pse po qesh? (x2) Ktu ska as gje per te qeshur, as gje per te qeshur, as gje per te. Dhe mbi varret e tyre u shkruajten keto fjale: "Te vdesesh per dashurine eshte dicka e rralle" -ja -thoshte dikush-ja cmund te bej nje njeri, mund te japi dhe jeten te vdesi per dashuri!!! Kliko Ketu => Histori , Dashurie Per Me Shum. Klofshi mire. Jam shum e pasur. Te dua e dashur. e para te mora leje personale se mendimin do ta jepja pikerisht pse eshte forum dhe tjetra: bente pjese tek poezite per te qeshur e fundit. Dhe pse tash dot qash,qe me deshte shum. Nasi Verri Fier Shqiperi Nuk ka rendesi sa shum jemi te angazhuar te bejme por sa shum dashuri veme ne te beret. Shumë poezi të cilat na e afrojnë shpirtin e tij të bukur dhe të qeshur më shumë se kurrë sot në këtë të ditëlindjes së këtij njeriu të madh. Per Te Qeshur 2012 Per Te Translation Per Te Jovanotti Ce Posta per Te 1 2 3 Related searches for te shkruaj per kosoven Mëso Shqip www. Me keq nje burre i shpejte, nje me probleme te erek. Barcoleta, Humor shqip, qyfyre, fore, humor, gallata, vica, per bjondina, polic, etj, te gjitha ne gjuhen shqipe. nga Besa prej 28/11/2007, 15:52. Thenie Dashurie Per Te Qeshur have an image from the other. Poezite e postuara me larte ishin shume te bukura dhe me kane shkrire duke qeshur teksa po i lexoja. Sot do të këndoj nga kjo poezi. Dhe mbi varret e tyre u shkruajten keto fjale: "Te vdesesh per dashurine eshte dicka e rralle" -ja -thoshte dikush-ja cmund te bej nje njeri, mund te japi dhe jeten te vdesi per dashuri!!! Kliko Ketu => Histori , Dashurie Per Me Shum. Pal Sokoli PARAJSA NË RREZIK Në rrezik është sot Parajsa Dikush i mbeshtjellur me tritol U kacavjerret muranave të hirta Te shembë Buqetë me poezi nga Sadik Krasniqi Sadik Krasniqi NATA E POETIT Nata e poetit nuk është nje vijë e zezë e vizatuar nga dorën e ngathët idioti nuk është dremitje e d. Shiptar dhe vendosin kush po rrin me magar ma shum. Falenderoj Radio Televizionin Shqiptar Shqiptar qe ne nje emision mbi 20 minuta me dha mundesi qe ne bashkebisedim me Hygerta Sakon te shfaq mendimet e mia per poezine dhe letersine e emigracionit shqiptar neper bote, te njejten gje edhe ne Radio Tirana, gjithashtu ne TV Maqedonia ne gjuhen shqipe dhe Radio Shkupi te mundesuara nga krijuesja. Gjithesahere flas per dashuri "Vdes per ty" "Te dua" "Pergjithemon" kurse shpirti thelle asgje nuk ndjen Po te rrishe e te remosh pasionet Te verteten kurre nuk e gjen Ndaj s'ngushtohem forte ,, per te kerkuar Zjarr e prush prej teje kot me kot Ti je nje meshteknez e krijuar Enkas dhe per mua dhe per bote Gjithesesi edhe pse kaq te afert. Telefoni : +355 67 493 6315 E-maili : [email protected]. Just for fun. jam tip qe mbohet qefi kur jane njerezit e gezuar dhe qeshin. Nëse do të mund të arrijë deri dhe të mbajë një yll për çdo kohë që ju keni bërë me buzëqeshje, e tërë mbrëmje qielli do të jetë në pëllëmbë të dorës sime. Nëse morri I fundit që ju kishit në kokë ngordhi dhe juve prapë ju kruhet koka,mos u shqetësoni sepse është fisi I morrit që ka ardhë për varrim…. hahahah me bohet shum qefi qe paska hahahaha Eraedhe pse e parafytyroj qe ka qen nji hahahaha ironike. Dy milion poezi do të shkruaj si Kristal e fosfor. I bukur, si pëllumb i bardhë. !! TE PRES Nga ti pres buzen te ma ofrosh nga ti pres zemren te ma dhurosh Nga ti pres fjalen shum te dua ateher je i imi dhe kurr nuk kam per te harruar. Kur del plaka ne dritare. me ka marr malli per cdo gje: per zerin tend, buzeqeshjen tende, syet e tu. Ti je gjithc'ka qe une ne kete jete e dua, je shpirt,shpres per te jetuar per mua, je drite ne syte e mi, je gjithc'kae imja dashuri. kam folur aq shume saqe ne syte e saj kam pare lot. në prehër të nënës, Shqipërinë. Nqs nje thenia ime TE DUA SHUME te ben te ndihesh mire atehere do te berrtas tek malet e goja e saj nuk do te perfundoje deri sa te zere vend ne zemren tende Sësht me rëndesi ku je ti tani e ku une, sësht me rëndesi as largesia që na ndan ne. Ti fjalet e mija, kurr nuk i kuptove, qe Zemren time, shum keq e helmove. edhe shum shpejt Sop per shans te keq me kan keq sot Founder ishte nje djal shkodran emrin nuk jam duke e thone Ai mu duk djal trim se kishte nickun si grushtin tim Aty qendrova per kohe te gjate me te gjithe tu bo gallate Une studjoj per aplikim por vdes poer programim nje dite per gallate ndertova nje voice chat Aty njofta nje goce per. Harruanë mëmëdhenë Dh' e lanë kombinë tënë E një tjatërë na gjenë! Popo! mos u qofte thënë! Lanë zonjën e lëvduar E zunë një kurvë shtrigë, Të ndyr' e të mallëkuar,. I bukur, si pëllumb i bardhë. dita jone me fat le te vazhdoje keshtu per gjithmone. 500 Terry Francois Street, San Francisco, CA 94158 info@mysite. Poezi Per Pavaresine. Just for fun. Pse ta kthej?. Të shkruash poezi është të bësh dashuri. Letra 2 Prsh anabel. - Mirë, unë pranoj, por para se të largohem dëshiroj të hamë sëbashku darkën e fundit të lamtumirës, - u lut ajo dhe, pasi mori pëlqimin e të shoqit, shtroi sofrën. e para te mora leje personale se mendimin do ta jepja pikerisht pse eshte forum dhe tjetra: bente pjese tek poezite per te qeshur e fundit. Emri i tij i vërtetë është Andon Çako, nuk dihet për ç'arsye ai përdori edhe formën Zako. Dhe, kertolle ne Shkodrance vjen nga kertoll, qe me duket, pa diskutim e ardhur nga gjermanishtja, perdoret ne Mal te Zi. Poezi humoristike - Faqja 2 - Forum-Al. e para te mora leje personale se mendimin do ta jepja pikerisht pse eshte forum dhe tjetra: bente pjese tek poezite per te qeshur e fundit. Video per te qeshur me lot / Provo mos te Histori e tmerrshme +18/ Si bëra seks me mamin dhe shoqen e saj 48 minuta më parë no comment #Histori Letër mardhënje sekaual seks Është e sikletshme të tregosh përjetime, që ndonjëherë duken si të pamundura të kryen apo deri aty sa mund të jenë dhe të paimagjinueshme. Te Tregoj Se Sa Shum Te Dua Dhe Sa Shum Per Ty Po Vuaj Do Tme Mer Malli Te Te Shof Me Sy Do Tme Digjet Zemra Te Ri Te Bisedoj E Te Shetis Me Ty Sa vjeshta te vin,per ty kob dot jen. Te dua e dashur. With over 150 authors and more than 2000 poetries, Poezishqip. Duhet aktivizohem icik me shume verdalle qe te me vij frymezimi. Produktet natyrale Hemani, ne besojme se jane shembulli me i mire per nje stil jete te shendetshme, produktet natyrale kane luajtur nje rol te rendesishem per mijera vite. Postimi: te lumt oj zemer se shum e mir kja poezi Te uroj fat ne dashuri zemer e lumturi ne jet kalo mir loqki Signatur: Kur ti linde qave kurse te tjeret qeshen, jetoje jeten ne at menyr qe kur te vdesesh te shkosh i qeshur kurse te tjeret te qajn Vlerësimet:. ahahah shum video interesante me te vertet ja vlen Unikkatil - Kuq E Zi feat. Poezi Humoristike. Tani e kuptoj se janë të dyja. Poezi Per Shoqen Time Te Ngusht Crack. Nëse do të mund të arrijë deri dhe të mbajë një yll për çdo kohë që ju keni bërë me buzëqeshje, e tërë mbrëmje qielli do të jetë në pëllëmbë të dorës sime. Our community is built on the belief that poetry is a powerful form of creative self expression and that each person deserves to share their own personal message with the world. Poezite e postuara me larte ishin shume te bukura dhe me kane shkrire duke qeshur teksa po i lexoja. Pse ta kthej?. Disa te tjere jan zero dhe mendojn se kan talent, sdin fare ca eshte muzika thjeshte kan babin deputet Do shihemi prap ky mos mendo se eshte fundi, jam aq i smur sa them te aplikoj per pune te ''Thumbi'' Nuk po kuptoj pse po qesh? pse po qesh? nuk po kuptoj pse po qesh? (x2) Ktu ska as gje per te qeshur, as gje per te qeshur, as gje per te. -Gerina Mullaj-. Jeta tani ka nje tjeter kuptim,. Te dua ty Edhe pse jem e re Shume te xhelozoj Dije zemra ime Qe shume te dashuroj. Kohet e fundit me flet shum prer ne sy te mikeshave te mia. Tani e kuptoj se janë të dyja. Shumë poezi të cilat na e afrojnë shpirtin e tij të bukur dhe të qeshur më shumë se kurrë sot në këtë të ditëlindjes së këtij njeriu të madh. qe kane ardhur per jetimat. Mos e perlyeni poezine keshtu, ju poetet e socrealizmit. ja dhe ca te tjera shpresoj te dhieni duke qeshur dhe pse jane ca te gjata ja vlen ti lexosh!! kjo e para eshte tamam per ballistin LOL Zoti krijoi boten , nje mrekulli,zoti krijoi detin , nje fantazi,zoti te krijoi edhe ty. Muti ne enderr. Per te do na marre malli qe shume e bukur per tu besuar U be xheloz vete djalli. Syt e mi të përlotur nga pritja e zgjaturë, buzët e mija të përvluara nga etja , e vallë kur do ta shuaj këtë etje Syri të kërkon, s'të gjen , vetëm loton dhe pret, Zemra nuk i beson syrit , Qindra , mijëra kilometra largë neshë , Për ne nuk ka ndarje , por durim. Qesh Me Lot 355,373 views. POEZI Thuaje te lutem, qe me don. Dije nje dite do dashurohesh prandaj mos e merr me ngut por ta dish shume do pendohesh se nusja ne shishe ka me te fut. Poezi nga Athanase Vanchev de Thracy, perkthyer nga Gjovalin Kola dhe Jeton Kelmendi Athanase Vantchev de Thracy është pa dyshim njëri nga poetët më të mëdhenj bashkëkohës francezë. jam tip qe mbohet qefi kur jane njerezit e gezuar dhe qeshin. Por ti nuk paske ndjenja Dashurie, e nuk paske Zemer per mua, ti paske vetem fjal te idhta, e mua per te me tradhtuar. Thenie Dashurie Per Te Qeshur picture uploaded ang submitted by Admin that preserved inside our collection. Re: Poezi per Nenen, nga shkrimtare te ndryshem Shqiptare. TE DUA _____ Të dua, për ty vuaj! Të dua, për ty shkruaj!. Sdi si te sillem??? Kur i ankohem tim shoqi ,ma kthen se vet e kam fajin. Ne kete pasqyre te mikrotoponimeve po japim pjesen e fshatrave te rrjedhes se djathte te lumit Lepenci, ndryse nga shkrimi i pare qe perfshinte fshatrat e rrjedhes se majte. Te pakten ju mos konfirmoni qe rrojme ne kohen e rrumpalles. Pal Sokoli PARAJSA NË RREZIK Në rrezik është sot Parajsa Dikush i mbeshtjellur me tritol U kacavjerret muranave të hirta Te shembë Buqetë me poezi nga Sadik Krasniqi Sadik Krasniqi NATA E POETIT Nata e poetit nuk është nje vijë e zezë e vizatuar nga dorën e ngathët idioti nuk është dremitje e d. Se dua te them te dua shum, Naten e mir e gjum te embel, Me jep nje puthje e me shih ne enderr. shkruajtur nga edrus në orën 2:24 e pasdites e gjeni tek: Humor, per te qeshur apo per te qare Kasapi pa oren dhe filloi te pastronte lokalin, pas pak do e mbyllte dhe do te kthehej ne shtepi. Qe te gjitha partite. The collection that consisting. Keq te sillesh mir me kta femij sot dhe keq te sillesh keq. Dhe, kertolle ne Shkodrance vjen nga kertoll, qe me duket, pa diskutim e ardhur nga gjermanishtja, perdoret ne Mal te Zi. Aq shume saqe as fjalet nuk kane. Poezi voluminoze me 252 vargje. poezi per te qeshur. Veri per ato qe nuk e dine ;p Student & Punonjes ne nje Net Caffe Loisirs: Shum shum shum sa nuk di me i numru Me mire do te kishte qene e mira qe ti te thoje. Te dua e dashur. Edhe në gusht i veshur shinik në Korab e Shebenik. ej mundohuni te shkruani sa me shume poezi per te qeshur te mundeni ahahahahhahaha God made Adam And Eve not Adam And Steve. Ne te njeten kohe ju that se per te qeshur ,ju ngacmojeni ate te nxehet koandanti(te dy Ishii skraparlline),,por ashtu benin nga nje here rralle. , Hadithi i el-Nuwes ibn Sem’en el-Kilabij El-Nuwes bin Seman tha: “Një mëngjes, pejgamberi [salallahu alejhi ue selam] foli rreth Dexhallit. Vetem per te qeshur. Hajati: Mua më erdhi një çike për të qeshur se ne e kemi këtë gjë, një gjë të gjejmë dhe hajt. Shume I bukur je ,Per tyah te ishe per mua, eshte thjeshte nje enderr. Libra, Lektyra dhe Romane Shkollore, Material Shkollorë, Material Zyrtarë, Fotokopje, Lodra te Ndryshme. - E qeshura nuk është vetëm një shprehje e gëzimit, por edhe mënyrë e maskimit të dhimbjes. fotoja qe me pelqen me shume eshte FLAMURI. Sdi si te sillem??? Kur i ankohem tim shoqi ,ma kthen se vet e kam fajin. Ditelindja jote eshte nej dite shume speciale per mua dhe shume e rendesishme per ne te dy. Personalisht me pelqen gegenishtja e poezive te Shkinkasit, Migjenit dhe Koliqit, por me vjen per te qeshur kur ma flasin, dhe me vjen per te qare kur e permendin si alternative e gjuhes letrare ca si puna e Millosh Kelmendit a si e ka emrin. Titulli i kesaj teme eshte jashtezakonisht shprehes. Por te gjithe Te thone c'te dojne Ne politiken S'do ta leshojme. Sonet i vetmuar (poezi të vjetra dhe të reja, 2001) Kurs i teorive letrare. * Restraining orders - urdhër me vendim gjykate për njerëz që kanë shkelur ligjin ose që kanë cenuar jetën e një njeriu. Titulli i kesaj teme eshte jashtezakonisht shprehes. Të shkruash poezi është të bësh dashuri. Me Mungon ♥ Me mungon i dashur cdo dite e me shum Malli per ty po me le pa gjume C`do cast c`do minute ne mendje te kam Ndjej shum malle se afer ty s`te. Dje ne mbremje, Qendrimi kishte nje ide qe djemet e shtepis te beheshin si vajza te lyhen , te mbathenin take, pra te duken si vajza,te gjithe djemet ranë dakord me këtë mendim,Të gjithë djemët u pergatiten dhe u lyhen pothuajse si vajëza, ata dolen para vajzave te verteta te shtëpis, Vajzat e shtëpis kur…. Te shuaj mall në përmendore. Nga përmbajtja e fletorit keni për t’a kuptue se sa shum vuen femna Shqiptare, se sa keq përdoret ajo e gjora dhe si asht ulë neë shkallën e robneshës e te kafshës. Per ty paska qene nje fat i keq se vajza te qelloi e ftohte akull ah i mjeri cke per te heq do pendohesh qe je mashkull. E përditshmja në shikim të parë duket e bukur, tërë jetë, punë dhe entuziazëm, plot siguri dhe bindje për të Vërtetën…. Per te do na marre malli qe shume e bukur per tu besuar U be xheloz vete djalli. October 20, 2018 chainman Leave a comment kitchen. Me ty vashë lodroj gjumit nëpër ëndrra lëndinës të ndiqja si djalosh i harbuar mendja më rrinte përher te ditë lindja. "Poezi që botohen në vend të fjalëve të një urimi. Ne vitet 1952 - 1957 ndoqi studimet e larta ne Fakultetin e Letersise te Universitetit te Leningradit. Si rrallëherë, holli i teatrit të Shkodrës ishte tejmbushur me pjesëtarë të trupës së këtij teatri, veteranë që kanë shërbyer pranë tij, por edhe shumë të tjerë të kësaj fushe të ardhur nga Tirana, Durrësi dhe rrethet e tjera të vendit. Keq te sillesh mir me kta femij sot dhe keq te sillesh keq. Plagë Dashurie Gjendesh diku larg, qe as vete s'mund ta paramndoj, se kur do te kthehesh fati do ta percaktoj. si moter e kam si moter e konsideroj. Si të ishte duke zbuluar një sekret të madh, atë që mbajnë të fshehur mirë rrethi i poetëve të gjallë e të vdekur, Dan Coman thotë se momenti i krijimit poetik, ia kalon edhe procesit të ngjizjes, sepse pasi ke shkruar një poezi, thotë ai, di të bësh dashuri më bukur. Ai qe te rreh, eshte me i forte I jep doren, te merr oren Qyli eshte nena e te gjitha te keqijave, por si nene duhet respektuar Shoku i mire njihet nga leket Qente le te lehin, ti futja vrapit Në rrezik e ne nevoje, seicili per hesap te vete Buke e kripe e zemer! Benz, RedBull dhe femer te dija per qumesht dele- po na dole sh*rr pele. allahu na rujt nga mekatet ishallah ju lus jam shum e smuar ju lus se si femra e smuar qe smund te ri ne kemb te veta si mundet te lutet tek allahu ati i kofshim fal kisha qef me dit se si muj te lutem une ju lutem me ndihmoni?. Poezi vetem per ty is on Facebook. Krijo një llogari të re. Tema: Poezi Dashurie Trathëtorëtë Shokë, kemi ne mest tënë Shum' armik' e trathëtorë! Popo! mos u qoftë thënë! Veç që s'kanë gjë në dorë. Ketu te dua dhe me kot horizonti te fsheh. The collection that consisting. Te kam bere te ndihesh keq,e per qudi asnjehere nuk jam penduar me shume se sot,dhe sot me shume se kurre po ndjej nostalgji per Ty Te humba per gjithmone por ende e ndjej pranin tende tek un. Postimi: te lumt oj zemer se shum e mir kja poezi Te uroj fat ne dashuri zemer e lumturi ne jet kalo mir loqki Signatur: Kur ti linde qave kurse te tjeret qeshen, jetoje jeten ne at menyr qe kur te vdesesh te shkosh i qeshur kurse te tjeret te qajn Vlerësimet:. Gjithmone do ta gjente nje sebep per t'u zene me gruan e tij sidomos per mengjesin. Pse kaq shum po me mundon? Pse po tallesh ti me mua? Esht gabim qe un ty t`dua? Neso po ti me trego! Thuajem. dua te harroj shume gjera sikur te mund te kthehej koha pas ta dish se sa gjera do te ndryshoja do ndryshoja shume fjale te thena e shume gjeste te pa bera ti me dhe nje arsye per te qen e lumtur ne castin qe jeta ime kish humbur cdo kuptim. [b]Veshtire qenka te maresh lapsin dhe te shkruash por ja qe nuk mund te rri. Kur mendon se askujt ne kete bote nuk i intereson nese je gjalle apo jo, provo te mos paguash faturen e dritave per dy muaj. Ja 10 arsye pse duhet te qeshim: 1 – E qeshura eshte ngjitese. Ne vitet 1952 - 1957 ndoqi studimet e larta ne Fakultetin e Letersise te Universitetit te Leningradit. Krijuar më 13-08-2010 CLICK SUGGEST TO FRIENDS Copy this code. com is the largest Albanian and most vibrant poetry community. Shumë poezi të cilat na e afrojnë shpirtin e tij të bukur dhe të qeshur më shumë se kurrë sot në këtë të ditëlindjes së këtij njeriu të madh. sikur te mund te kthehej koha pas se dashurine tende sdua ta humbas si te mund ta largoj kete trishtim hej zemer te lutem vetem mos me lire. Sa me teper kemi,aq me teper jemi te zene, aq me pak japim. sionit apo nje burre qe tejkalon preleminaret? Me te parin dicka e con ne shtepi, i dyti me pak, eh me te tretin grate jane mesuar. vetem te dua. Megjithatë, pasi kryenim me ngut porositë që na jepte veçmas ndonjë i afërt, që kish guxuar të vinte në shtëpinë tonë, ktheheshim menjëherë te nëna për t. Jeta ime stermundohet me kot e uritur. Titulli i kesaj teme eshte jashtezakonisht shprehes. Postimi: pershendetje dona trina muki shum shum tfort more hec hecni edhe shkruni se shum fort jeni suksese ju deshiroj oj trina motrush e di qe ti din edhe ma shum po spo don ti mu qel pom doket shprehu motrush se ki talent e di ok kaloni mir tungiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Signatur: jeta eshte jet jetoje sa je i ri shfrytzoje Vlerësimet:. Oh, sa u cuditëm, zemrat na trokitën. Poezi voluminoze me 252 vargje. Αρέσει σε 10 χιλ. 155 Posts 8 Topics. Se ne asnje vjesht,mua ma sme gjen. dua nje pershendetje ne natenme shi nje perqafim te ngroht kur sna sheh njeri nje puthje ne faqe nje lutje per mua nje enderr te shthurur nje klithme TE DUA n. Disa te tjere jan zero dhe mendojn se kan talent, sdin fare ca eshte muzika thjeshte kan babin deputet Do shihemi prap ky mos mendo se eshte fundi, jam aq i smur sa them te aplikoj per pune te ''Thumbi'' Nuk po kuptoj pse po qesh? pse po qesh? nuk po kuptoj pse po qesh? (x2) Ktu ska as gje per te qeshur, as gje per te qeshur, as gje per te. I pershendes thelle nga zemra te gjithe ata qe i sollen poezite e mesiperme duke mos lene pa permendur edhe autoret e poezive. na nderrojne historine gjergj kastrioti isshte nga pak njeres qe e donin shqiperine. Kjo poezi e Cajupit ka qene e ndaluar ne kohe te dulles Elegji ne pleqeri per te shkreten djaleri; (Kandari) Grua sec mu prish kandari Nuk eshte me ai i pari Qe s'pertonte dite e nate Ndizej si barut i thate. Çdo mendje e ndritur e kohërave ka lënë trashëgiminë personale. Poezi Per Shoqen Time Te Ngusht Crack. Poezi Per Te Qeshur Shum.